Probalance

równowaga to podstawa

Paski ph od LR

Kod produktu: 80103
9,90
 PLN brutto

Paski ph od LR do sprawdzenia równowagi kwasowo-zasadowej naszego organizmu

szt.
Kup

Czym jest zakwaszenie organizmu ?

 

Jeżeli dostarczamy do organizmu zbyt wiele kwasów, to organizm nie nadąża z ich wydalaniem, stara się je neutralizować : zatrzymuje wodę, przekształca w sole i odkłada.

Głównym powodem zakwaszenia organizmu są nawyki żywieniowe. Mało produktów zasadowych, zbyt duża ilość produktów zakwaszających takich jak : cukier, wysoko przetworzone węglowodany, alkohol, kawa - to błędy, które codziennie popełniamy. Do ukrytego zakwaszenia przyczynia się również brak ruchu, stres, palenie tytoniu i zanieczyszczone środowisko, które trudno zmienić w odróżnieniu od pozostałych czynników .

 

Jeśli chciałbyś sprawdzić ph moczu, proponujemy przeprowadzenie testu przy pomocy pasków ph przez co najmniej 2 dni po 3 x dziennie. To normalne, jeśli rano znajduje się w kwaśnym przedziale. W południe i wieczorem odczyn ph powinien być bardziej zasadowy. Skala ph jest podzielona na odczyn kwaśny ( ph 5.2- 6.8 ), odczyn obojętny 7.0 oraz odczyn zasadowy 7.4. Jeśli mocz ma w południe i wieczorem odczyn kwaśny, może być spowodowane spożywaniem produktów wysokoglikemicznych w ostatnich dniach bądź również wskazywać na zachwianie równowagi kwasowo-zasadowej. 

 

Zastosowanie :

Do małego pojemnika zebrać świeży mocz. Oderwać jeden z pasków najlepiej pensetką lub suchymi rękoma. Zamoczyć pasek na kilka sekund w moczu, wyciągnąć, strzepać nadmiar. Pasek w zależności od ph zmieni kolor. Po ok. dwóch minutach można porównać kolor paska ze skalą na opakowaniu. Kolor ze skali, najbliższy kolorowi paska pokaże wartość pH ( dokładność odczytu +/- 0,3 pH ). Zużyty pasek wyrzucić. 

 

Opakowanie :


12 pasków pH od LR

Wstecz